درباره ما

برخی از اهداف شركت اكسير سبز كوير:

  1. يكي از حلقه هاي مفقوده و اساسي صنعت گلاب و عرقیات گیاهی کشور تامين مواد اوليه مرغوب و با كيفيت است.بدیهی است استفاده مناسب از مواد اوليه مرغوب تولید محصول با كيفيت و رقابتی را در پی خواهد داشت. اين شركت در نظر دارد تا با تامين مواد اوليه با كيفيت صنعت مذکور، گامي موثر در توليد محصول با كيفيت بردارد.
  2. يكي از مهمترين چالش هاي فعلی کشور و منطقه، مسئله تامین پایدار آب است . از سوی دیگر این موضوع معیشت هزاران نفر از قشر زحمت کش و پرتلاش کشاورز را نیز تحت تاثیر قرارداده است .   از آنجا که اكثر گياهان دارويي نياز آبي بسيار پاييني داشته و مي توانند جايگزين بسيار مناسبی براي گياهان زراعي فعلي با نياز آبي بالا باشند، اين شركت در نظر دارد با بهره گيري از متخصصان كشاورزي و با اصلاح الگوي كشت  در همه نقاط مستعد کشور نسبت به اصلاح الگوي كشت به شیوه کشت های جایگزین اقدام نمايد.
  3. براساس پیش بینی های معتبر ، ميزان صادرات گياهان دارويي در سال 2050 به بیش از  50 تريليون دلار خواهد رسيد . این مهم در شرایطی است که كه کشور ايران در حال حاضر با  7500 گونه گياهان دارويي در كمتر از 0/25درصد از اين تجارت جهاني سهیم است. اين شركت در نظر دارد با استفاده از توان داخلی و بهره گیری از ظرفیت های متنوع کشور  اقدامات لازم را جهت  حضور در بازارجهاني انجام داده تا ضمن احصا جایگاه مناسب کشور در بازار جهانی گیاهان دارویی ، سهم متناسبی در افزایش صادرات غير نفتي ایفا نماید.
  4. اقبال عمومي به گياهان دارويي با هدف درمان امراض مختلف روز به روز روبه تزاید می باشد.این موضوع در شرایطی است که اكثر گياهان دارويي موجود در مراکز عرضه (عطاري ها ) هم از لحاظ گونه و هم از منظرحفظ موادموثره حين عمل آوري ، در حد بسيار پايين استانداردها مي باشند.

اين شركت در نظر دارد تا با كمك كارشناسان و متخصصان خود گياهاني با نهايت دقت در نوع گونه و خواص درماني و حفظ شرايط استاندارد فراوري وارد بازار در سطح خرده فروشی نمايد.